• Новак
Bobrick 2111 ClassicSeries Површина-Монтирани Сапун Фармацевт, 40oz, од не ' Рѓосувачки Челик

Bobrick 2111 ClassicSeries Површина-Монтирани Сапун Фармацевт, 40oz, од не ' Рѓосувачки Челик

DEN 909.12
Производот е достапен

Достапност

Отпорен на корозија вентил укина комерцијално означени all-за цел рака сапуни.Вертикален резервоар е сатенски финиш од нерѓосувачки челик; сапун рефил прозорец.Се сокриени за прицврстување на ѕидот; шарки додатен врвот бара посебно копче за да го отворите.Вандалот отпорни.Вентил работи со помалку од 5 кг на сила (22.2 N).Отпорни На Корозија.Dispenes комерцијално означени all-за цел рака сапуни. 40 течност унца Капацитет.Вандалот-Отпорни.Вентил работи со помалку од 5 кг.на сила.Опис на производот Површината монтирани сапун фармацевт ќе биде тип-304 од не ' рѓосувачки челик со сатен-финиш.Корозија-отпорни вентил ќе раздавам комерцијално означени all-за цел рака сапуни.За да се спречи отпорност на резервоарот, користете само хлорид-слободен p H-неутрални течни сапуни.Вентил ќе биде компатибилен со една рака и со помалку од 5 фунти на сила (22.2 N) да се усогласат со бариера-слободен пристап упатства (вклучувајќи ADAAG во U. S. A.).Сад ќе бидат опремени со јасно акрилик рефил-индикатор прозорец; заклучен, шарки нерѓосувачки челик капак за врвот пополнување; и ќе има капацитет од 40 - fl мл (1.2 L).Единица ќе се сокриени, вандалот е отпорен на монтажа.Вертикален резервоар е сатен-заврши нерѓосувачки челик.Вентил укина сите намена рака сапуни.Капацитет : 40-fl мл (1.2-L).Сапун рефил прозорец.Се сокриени за прицврстување на ѕидот.Шарки додатен-топ бара посебно копче за да го отворите.Вандалот отпорни.Мерки 4-3/4" ширина од 8-1/8" висина.Ѕидот да се притисни на копчето, 3-1/2" (90mm).Од Производителот Површина-монтирани сапун фармацевт ќе биде изградена од типот-304 од не ' рѓосувачки челик со сатенски финиш.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката