• Новак
607-2RS Имајќи 7x19x6 Запечатени Минијатурни Топката Лежишта

607-2RS Имајќи 7x19x6 Запечатени Минијатурни Топката Лежишта

DEN 213.60
Производот е достапен

Достапност

Предмет : 607-2 RS.Затворачи : 2 Гумени Печати.Материјал : Хром Челик.Квалитет : Електричен Мотор Квалитет.Имајќи димензии : 7mm x 19mm x 6mm.Оваа 607-2 RS 7x19x6-millimeter запечатени минијатурни топката имајќи има длабоки ритам геометрија за високи брзини и поддршка на двете радијална и axial товари.Лого е направен од хром челик за трајност и отпорност на деформитет под тешките бремиња, и има гумени печати на двете страни од имајќи да се задржи лубрикант и загадувачи надвор.Ова длабоко-мило запечатени топката имајќи е погоден за употреба во апликации кои вклучуваат во комбинација радијална и axial товари и потреба за високо работи точноста на високата ротациона брзина.Таквите апликации вклучуваат спојки, дискови, менувачи, компресори, пумпи, турбини, и печатење и текстилни машини, меѓу другите.Возен лежишта употреба возен елементи за одржување на поделба помеѓу подвижни делови за да се намали ротациона триење и поддршка радијална и axial товари.Овие елементи може да биде еден од следниве видови : топката, цилиндрични, сферични, барел, игла, вретено, или конусни.Сите возен лежишта се отворени, заштитени, или запечатени.Запечатени лежишта се подмачкано со масло или маст во имајќи фабрика, додека отворено и заштитени лежишта се наменети да бидат подмачкани во место, со периодично менување на подмачкување, врз основа на употреба.Штитот го штити работните делови на поаѓајќи од животната средина остатоци кои може да се претстави и да ги намали топката имајќи брзина и животниот век.Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роботика, стоматолошка опрема, лифтови, возен мелници, брод кормило за да можат, и со вкупен резултат crushers, меѓу другите.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката