• Новак
Фриц Aquatics 80280 Гребен Про Микс Заврши Морската Сол, 50 литри

Фриц Aquatics 80280 Гребен Про Микс Заврши Морската Сол, 50 литри

DEN 311.76
Производот е достапен

Достапност

Комплетна Професионална Морската Сол се Меша за Гребен или Риба Само што Системи.Ги содржи Сите Есенцијални Големи, Мали Достигне Стабилна p H Веднаш По Мешањето.Enhanced Калциум, Магнезиум и Калиум во крвта.Нитрат, Фосфат & Амонијак Слободни.Фриц Pro Aquatics Гребен Про Микс (RPM) е произведен користејќи само со највисок квалитет суровини.Формулирани од страна на истражувачите и морски научници, ВРТЕЖИ во минута содржи сите потребни големи и мали елементи на природна морска вода кои се користат од страна на живи морски гребен и животни.Точно p H и визуелниот капацитет, есенцијални минерали и трага елементи се додадени во прецизни на ликвидност, за да се обезбеди правилно помеша микс за здравје и долговечност на вашиот добиток.ВРТЕЖИ во минута е произведен во сопствениот објект во мали серии за да се обезбеди целосна контрола на квалитет, наместо аутсорсинг на генеричка хемиска blenders со неизвесна квалитет.Нашата сол мешање опрема е посветен исклучиво за производство на водни производи, спречување на загадување на прашања.Фриц е единствен процес на производство промовира униформа големина на честички минимизирање на стратификација на соли.Секоја серија е доделен многу бројот и тестиран од страна на куќа за контрола на квалитетот за да се обезбеди својата хемиска квалитет и чистота пред тоа се испратени.ВРТЕЖИ во минута се користи од страна на јавните аквариуми, zoos, истражувачки институции, дестинација малопродажни локации, авантура паркови и хобисти во светот.Параметри : Salinity 35 ppt (1.0264 секретар) Калциум 400-450 ппм Магнезиум 1350-1450 ппм Alkalinity 8.0 - 9.0 d KH Стронциум 9 ппм Калиум 400 ппм.ВРТЕЖИ во минута параметри одразуваат Фриц Aquatics' КК положат венци, средната е наменета.Бидете свесни извор на вода во голема мера може да влијае на параметри особено alkalinity.КК се изведуваат со користење RO/ДИ на неутрален p H и TDS на 0.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката