• Новак
Силициум Карбид Лабава Прав за Полнење за Lapping Острат Камења (9 жито)

Силициум Карбид Лабава Прав за Полнење за Lapping Острат Камења (9 жито)

DEN 1104.00
Производот е достапен

Достапност

С 60 и 120 F груб Псо во прав за изедначување било камен со слабата геометрија на сателитите.С 220, С 320, F 400 и С 600 Псо во прав за втората фаза за да мерите етапни камења на ронки помеѓу С 280 и С 1200. Ултра парична казна F 800, F 1200 и С 2000 Псо во прав за lapping природни камења природни камења и фината керамика камења кои немаат ронки вредност.Секогаш додадете вода за да се направи суспензија, не се исуши Псо.На Псо прав секогаш треба да се coarsier од острат камен.Силициум Карбид е совршена алатка за изедначување и lapping синтетички и природни камења.Силициум Карбид Прав Комплет вклучува 9 шишиња на Силициум Карбид во прав (9 жито од С 60 за С 2000).Нето тежина (+/- 5 g) : F60 - 180 g F120 - 165 g F220 - 160 g F320 - 175 g F400 - 160 g F600 - 150 g F800 - 135 g F1200 - 115 g F2000 - 70 g.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката