• Новак
JDH FlowSwitch Switch Проток на Детектор за Салата Ефект сензорите со opto-TRIAC Излез (Не Сензор)

JDH FlowSwitch Switch Проток на Детектор за Салата Ефект сензорите со opto-TRIAC Излез (Не Сензор)

DEN 237.12
Производот е достапен

Достапност

Економски и едноставно решение за откривање на протокот.Optocoupled TRIAC излез погодна да се вози AC товари (Надворешни TRIAC е потребно).Програмабилни Откривање ниво со Hysteresis.Компатибилен со сите наши семејството на протокот сензори или било сензор со пулсова излез.Не содржи сензор.Не вклучува напојување.Вклучете проток на детектор за Салата ефект сензорите JDH Flow Switch проток детектор Едноставно решение што ви овозможува да го контролирате наизменични струја на оптоварување од откривање на одредени течни проток.Идеален за стартување на моторот, а транспорт систем, грејач, аларм, итн.Предлози за употреба : може да се контролира AC товари директно преку надворешен TRIAC (не се вклучени) JDH FLOWSWITCH Карактеристики : Opto TRIAC optocoupler изолирани излез погоден за 120 VAC или 220 VAC товари Проток на прагот прилагодливи во 8 нивоа 9 до 24 VDC моќ Компатибилни универзален полнач за Салата ефект проток сензори Карактеристики на Opto TRIAC (MOC3023) : Изолација Напон : 5000 V RMS Максимален напон при исклучување на државата : 400 V Максимален напон на државата : 3 V (100m A оптоварување) Одржување на струјата : 250u A /* Компатибилна со нашата линија на flowmeter проток на сензори за цевка од 1/2 инчи 3 инчи * / / * ПРАШАЈТЕ за купување на пакет со тек сензор, TRIAC и 9 V / 1А Адаптер */.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката