• Новак
PCA9555D,118 - I/O ПРОШИРУВАЧ, 16BIT, 400KHZ, SOIC-24 (Пакување од 20) (PCA9555D,118)

PCA9555D,118 - I/O ПРОШИРУВАЧ, 16BIT, 400KHZ, SOIC-24 (Пакување од 20) (PCA9555D,118)

DEN 2707.20
Производот е достапен

Достапност

Чип Конфигурација : 16bit.Автобус Фреквенција : 400k Hz.IC Интерфејс Тип : I2 C, SMBus.Напон Мин : 2.3 V. Напон Max : 5.5 V. Спецификација : Чип Конфигурација : 16bit Bus Фреквенција : 400k Hz IC Интерфејс Тип : I2 C, SMBus Supply Напон Мин : 2.3 VSupply Напон Max : 5.5 VInterface Случај Стил : SOICNo.на Пиновите : 24 Pins No.на I/O е : 16 I/O's MSL : MSL 1 - Unlimited Moisture Чувствителност Ниво : MSL 1 - Неограничен>Ro HS Согласност : - Yes Ro HS Phthalates во Согласност : -за Да се advised SVHC : -Не SVHC (27-Јуни-2018).

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката