• Новак
Епски Осветлување OE Стил Замена за Светлата Собранието Компатибилен со 2007-2014 FJ Cruiser [ TO2503173 8114035464 ] Право на Патникот Страна RH

Епски Осветлување OE Стил Замена за Светлата Собранието Компатибилен со 2007-2014 FJ Cruiser [ TO2503173 8114035464

DEN 2012.64
Производот е достапен

Достапност

Не deductibles или да се додаде на трошоците.Делови, работна сила и превозот вклучени.Капки, spills и испукани екрани покриени од еден ден за преносни производи само.Други дефекти покриени по производителот ќе истече.Поднесе барање интернет или преку телефон 24/7. Ако ние не можеме да го исправиме, ние ќе го замени или да му ги надомести на куповната цена со e-подарок картичка.Плановите се важи само за нови или заверена обновена производи купени во последните 30 дена без претходно постоечките штета.Заштита план документите ќе бидат доставени преку пошта во рок од 24 часа од купување.Светлата Право на Патникот Страна RH. 100% Сосема Нови во Кутија Никогаш не Се Инсталирани Пред.Двете Лабораторија и Возила Тестирани за да се Обезбеди Највисок Националната Безбедност и Fitment Стандарди.Приклучокот N' се Игра Подготвени За Инсталирање & Право на Користење Надвор Од Кутијата Без Жици или каква Било Измена е Потребно.Ги исполнува ОЕМ Спецификации SAE & ТОЧКА Одобрени.Светлата Собранието Право на Патникот Страна RHFEATURES - DOT/SAE во Согласност - OE Замена Product Parts Link Број : TO2503173 OEM Број : 81140-35464 Bulbs и Додатоци Notice Please имајте на ум дека стандард на производ понуда не вклучува светилки.Некои пакети може да содржат светилки и други додатоци, како дел од производителот промоција.Овие светилки и додатоци не се покриени со гаранција.Гаранцијата важи само за главната собранието.Ве молиме да не контактирате доколку имате било какви прашања пред да се направи купување.FITMENTSome скратува може да не бидат компатибилни со секој модел година.Ве молиме проверете со Компатибилноста Алатка на врвот од страницата за да се обезбеди компатибилност пред да се направи купување.FJ Cruiser 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 година.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката