• Новак
Вилицата Менгеме, Максимално Оптоварување Е 500N Удар Метар Менгеме Погодно Трајни Висока Јачина за Пластични Филмови за Кабли за Електрични Компоненти за Гума

Вилицата Менгеме, Максимално Оптоварување Е 500N Удар Метар Менгеме Погодно Трајни Висока Јачина за Пластични Филмови

DEN 398.16
Производот е достапен

Достапност

На cogging дизајниран од тела зголемува триењето на сила за време на тестот за поефикасно менгеме мери објект.Максималното оптоварување е 500 N, одржување на сила е голем, и употреба ефект е добро.Направени од високо-квалитетни нерѓосувачки челик материјал, висока цврстина и висока сила.Стегачот може да биде инсталиран и фиксна многу ефикасно.Може да се користи за тестирање на затегнувачка, деструктивна сила, внесување и вадење на гума, различни кабли, хартија, разни електрични компоненти, пластични филмови и други материјали.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката