• Новак
KEO 53528 Кобалт Челик Еден Крајот Countersink Сет, Соголени (Светла) Финиш, 90 степени Агол, 5/16 - 5/8 Глава Дијаметар

KEO 53528 Кобалт Челик Еден Крајот Countersink Сет, Соголени (Светла) Финиш, 90 степени Агол, 5/16 - 5/8 Глава

DEN 1700.88
Производот е достапен

Достапност

Кобалт челик алатки се слични на високо-брзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформансите при сечење потешко метали како што се од нерѓосувачки челик никел или легури.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации. 90 степени агол.Директно месо тело, прецизност ЦПУ cam земјата, M35 кобалт челик материјал, дијалог-бесплатна сечење акција.Направени во Велика Британија.Flute countersink и deburring tools.Директно месо тело, прецизност ЦПУ cam земјата, M35 кобалт челик материјал, дијалог-бесплатна сечење акција.Направени во Велика Британија.Сет вклучува 90 степени 5/16", 3/8", 1/2", 5/8" глава дијаметар countersink.Кобалт челик алатки се слични на високо-брзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформансите при сечење потешко метали како што се од нерѓосувачки челик никел или легури.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации. 90 степени агол.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката