• Новак
Вртливата Casters w/3 x 1.25 Црна Полиолефин Тркала – Delrin Тркала Лежишта – 1/2 – 13 x 1 Навој Произлегува – 800 кг. Вкупниот Капацитет – Сет од 4 – Услуга Рициново Бренд

Вртливата Casters w/3 x 1.25 Црна Полиолефин Тркала – Delrin Тркала Лежишта – 1/2 – 13 x 1 Навој Произлегува –

DEN 806.40
Производот е достапен

Достапност

Големина на тркало : 3" x 1-1/4".Тежина Капацитет : 200 кг Капацитет/Рициново (800 кг/сет од 4).Вкупна Висина : 4-1/8".Навој на Матични Димензии : 1/2" - 13 x 1".Најдете и други тркала материјали, големини и сите Услуга Рициново производи на нашите Storefront.Кликнете на "од Услугата Рициново" линкот погоре главниот наслов на било која Услуга Рициново страница листата.Листата е за еден (1) Оператор на Рициново Серија #20 навој матични вртливата рициново со 3" со дијаметар од 1-1/4" широк полиолефин тркала способни за поддршка на 200lbs./рициново (800lbs.Вкупниот Капацитет).Располага со 1/2"-13 x 1" навој матични.Кога се во потрага за сигурен и издржлив решение за вашата рициново потреби, сметаат Услуга Рициново Серија 20 врвот плоча полиолефин тркала casters.Услугата Рициново Серија #20 карактеристики мала тежина полиолефин тркала кои се отпорни на шок, хемикалии и абразија, и фино направена со светла цинк позлатен заврши и термички обработени топката имајќи raceway.Овие разноврсна casters се идеални за широк спектар на апликации, како што се dollies, платформа камиони, магацин коли и товарни терминали.Или да се обезбеди непречено и безбедно возење за храна услуга коли, хотел домаќинство коли, и индустриски и комерцијални опрема.Дури и base коли, заварување коли, и на ѕид панел коли ќе биде подготвена да се тркалаат на Серија 20, имајќи ќе се движат напред.Услуга Рициново е ненадмината во квалитетот, сигурноста, и одличен услуги на клиентите.Сметајте на нас да се движат напред.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката