• Новак
OSD 70V Моно 100W во Ѕид Контрола на Јачина на звук Уникатен Преку-Стави Лесно Daisy Синџир Инсталација (Бела, Бадем, Коска) MVC100

OSD 70V Моно 100W во Ѕид Контрола на Јачина на звук Уникатен Преку-Стави Лесно Daisy Синџир Инсталација (Бела,

DEN 719.76
Производот е достапен

Достапност

DAISY СИНЏИР : На MVC100 има преку излез за лесно daisy синџир инсталација дека со поминува трансформатор за дополнителни daisy оковани контроли за јачина на звук и максимална флексибилност.ДИЗАЈН : комплет вклучува боја натпревар оркестарот инсерти, надворешниот плочи и копчиња со бела, брегот на слоновата коска и одговара да се користи во комерцијални поставување покривање канцеларии, мало згради, магацини и повеќе.КОНТРОЛА на ЈАЧИНА на звук : Со 70 Volts, ова контрола на јачина на звук обезбедува голема зачестеност одговор, ниска вметнување на косата, и сигурен перформанси кога подигнување или спуштање на систем за јачина на звук.ВИСОКА МОЌНОСТ : На MVC100 има 100 W на моќ, така звучници поврзани со тоа треба трансформатор поставување за да биде еднаква или помала од оценет watts на секој 70 Volt контрола на јачина на звук.КОМЕРЦИЈАЛНА : На OSD 70 V Моно Контрола на Јачина на звук добива вградуваат во ѕидот и daisy врзан за други контроли за флексибилност.Сигурен звук перформанси за апликации во 25 и 70 volt системи.Атрактивна алтернатива за други комерцијални серија attenuators, на daisy синџир дизајн на MVC-100 додава преку излез дека со поминува трансформатор дозволувајќи им на дополнителни daisy оковани контроли за јачина на звук за максимална флексибилност, нема потреба за надворешно спојување.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката