• Новак
LBRST Светлата Собранието За Хонда Граѓански 2006-2011 Црна Домување Килибар Рефлектор Јасно Леќа за Возачот и Совозачот Страна Headlamp

LBRST Светлата Собранието За Хонда Граѓански 2006-2011 Црна Домување Килибар Рефлектор Јасно Леќа за Возачот и

DEN 2831.76
Производот е достапен

Достапност

【Проверете Одговара】- Светлата Собранието За Хонда Граѓански 2006 2007 2008 2009 2010 2011.Проверете fitment информации пред да го купат ќе се намали непотребното се враќа и загуби. 【Боја и Крушка】- Црна Домување Килибар Рефлектор Јасно Леќа; Сијалица Тип : Халоген/Led; Висока Зрачна : 9005,Ниска Зрак : 9006(Светилки Не се Вклучени, ве Молиме да Се Свесни). 【Издржливи Материјали】- Супериорен ОЕМ одделение Леќа не е лесно да се жолта и попуштат,назад школка со силно влијание сила и добро thermostability, трајни производи за долго време се користи. 【Добра Печат】- Запечатување состојбата му се проверуваат пред да замине на фабриката.Fogging по инсталацијата е нормално.15 минути по вклучувањето на фарови,водената пареа се ќе исчезне.Наплата или Испраќање е во ред ако fogging постојано!. 【Добро Спакувани】- Пакетот вклучува возачот и совозачот страна светлата собранието.100% Сосема Нови Во Кутија.Кутија направена од армирано материјал да се направи светла компоненти ќе не е лесно да бидат оштетени за време на транспортот.За Хонда Граѓански База Седан Со 4 Врати 2011. За Хонда Граѓански ЕКС Седан Со 4 Врати 2006-2008. За Хонда Граѓански ЕКС Седан Со 4 Врати 2009-2011. За Хонда Граѓански LX Седан Со 4 Врати 2006-2011. За Хонда Граѓански DX Седан Со 4 Врати 2006-2011. За Хонда Граѓански Si Седан Со 4 Врати 2007-2011. За Хонда Граѓански MUGEN Si Седан Со 4 Врати 2008 година. За Хонда Граѓански DX-G Седан Со 4 Врати 2008-2011. За Хонда Граѓански Спортски Седан Со 4 Врати 2009-2010 Година. Постојат многу видео записи за тоа како да се инсталира и цел светлата собранието на You Tube.Тие се поефикасни од хартија инструкции.Можете да пребарувате вака : како да го замени 2011 година За Хонда Граѓански светлата?.Препорачливо е да се најде професионално да се направи корекција.Ако сакате да се обидете, ве молиме проверете поврзани видеа пред прилагодување.И имајте на ум дека НЕ се НАД-ПРИЛАГОДЕТЕ и НЕ СЛЕПИ ДРУГИТЕ ВОЗАЧИ.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката