• Новак
Ailunce AY04 Шунка Радио Yagi Антена, 2м/70 см VHF/UHF Отворено Yagi Антена,9.5 dBi/11.5 dBi Висока Добивка Насочен Антена,SL16-Женски Антена за Аматерски Радио Мобилни Transceiver Repeater(1 Pack)

Ailunce AY04 Шунка Радио Yagi Антена, 2м/70 см VHF/UHF Отворено Yagi Антена,9.5 dBi/11.5 dBi Висока Добивка Насочен

DEN 1919.76
Производот е достапен

Достапност

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .Dual band рачни yagi антена; 3 елементи зрак на 2 метри, 5 елементи зрак на 70 cm; можете да го користите uhf 400-470 Mhz и vhf 136-174 Mhz.Висока добивка 9.5 d Bi/11.5 d Bi и хоризонтална или вертикална поларизација ви даде висок квалитет на сигналот за прием перформанси .Max моќ е 100 W; конектор е SL16 женски; VSWR е помалку од 1,5; можете да се поврзете на радио антена со долг кабел (не вклучува радио и кабел).Алуминиум материјал е здрав и лесно да се постави; должината на зрак е 92.5 cm/36.4 инчен; должината на елементот е 104cm/41inch (најдолго една).Yagi антена има добра directivity и повисока добивка; значително да се зголеми опсегот на вашиот двонасочна радио мобилни трансиверите.Yagi антена материјал;electroplating и полирање за елемент;оксидација отпор и отпорност на корозија;Тоа можат да го издржат тешки отворено временските услови.Оваа антена која може добро да одговара на вашите потреби;можете да го користите да се прошири на комуникација на далечина на воки-токи;шунка радио;мобилни трансиверите и повеќе.SL16 К конектор, погоден за повеќето кабли.Висок квалитет на алуминиум, долг животен век.Може да се поправи тоа на право место.Број дизајн, лесно да се инсталира.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката