• Новак
Banyan Растенија Musta Прав - Сертифицирани Органски, 1/2 Фунта - Cyperus rotundus - Поддржува Редовни, Удобно Менструација и да се Промовира Здрава Варење*

Banyan Растенија Musta Прав - Сертифицирани Органски, 1/2 Фунта - Cyperus rotundus - Поддржува Редовни, Удобно

DEN 575.76
Производот е достапен

Достапност

Поддржува редовна и здрава менструален циклус*.Промовира долните стомачни удобност*.Enkindles варење без отежнувачки pitta*.Поддржува правилна функција на црниот дроб*.Поддржува редовни, удобно менструација и да се промовира здрава варење* Musta се смета за еден од најдобрите Ајурведа билки за промовирање на здрава, редовна менструација.Тоа го регулира и pitta и vata во долниот абдомен поддршка удобно, природен тек.Смирување на умот, Musta помага биланс на емоции во деновите пред и за време на менструација.Тоа, исто така, промовира градите удобност и помага во одржување на здрав баланс на течности во телото.Musta е способноста да се промовира долните стомачни удобност, исто така, вклучува тракт.Без отежнувачки pitta, ја зајакнува варењето на храната, го елиминира природни токсини, и поддржува правилна функција на црниот дроб.Musta промовира здрава апсорпција, добро формирана столици и метаболизам на масти.Нејзините ладење и чистење акција, исто така, поддржува здрав кожата и помага во одржувањето на нормалната телесна температура.*.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката