• Новак
Занаети 4 Сите Акрилна Боја Set - 12 Жив Занает Боја Бои во Екстра-Големи Цевки (75ml) w/ 3 Бонус Четки - Уметнички Материјали за Сликање на Платно, Божиќ Украси, Дрво, Керами?

Занаети 4 Сите Акрилна Боја Set - 12 Жив Занает Боја Бои во Екстра-Големи Цевки (75ml) w/ 3 Бонус Четки - Уметнички

DEN 713.76
Производот е достапен

Достапност

Живописни Бои : се Донесе вашиот уметноста на живот со користење на нашиот не-токсични акрилни бои, достапни во 60 живописни пигменти кои ќе одговараат на вашиот палета.Повеќенаменски : Фенси некои акрилик занает боја за дрво, платно, стакло, или дури и ткаенина?Овие уметност бои имаат конзистентност и трајност на работа како и сите погоре и повеќе.Комбинација : На acrylics во оваа боја комплет се формулирани за да го изнесам максимален сјај и јасност со buttery конзистентност за лесно мешање и мешање на бои.Крајната Занает се Наслика Поставен : да се Создаде ремек-дело со нашиот избор на 60 око-фаќање на бои, спакуван во лесен-за-користење акрилна боја цевки.Господар на ликовната уметност на давање на подарок!Ова акрилик сликарство собата е совршен за илјадниците Picasso само почетна надвор, или за искусни студио уметник.НЕТОКСИЧЕН И БЕЗБЕДЕН ЗА ВАС.Нашите 12 компјутер.Акрилна боја во собата е безбеден и не-токсични.Тоа е на база на вода што го прави лесно да се чисти; не треба да ги купите било специјализирани или токсични хемикалии за чистење.Тие се ASTM D-4236 и EN71-3 (CE) уверение, така што ќе може да наслика каде било безбедно.ЦЕЛОСНА ПАЛЕТА НА БОИ.Широк спектар на живи & живописни бои е достапна во нашата 12 компјутер.акрилна боја во собата.Овие око-фаќање на пигменти ќе им помогне на инспирира да продолжат да носат вашите уметнички идеи за живот.Тоа ги вклучува сите важни бои за да ви помогне да додадете pop на боја на секое дело.ДИЗАЈНИРАН ЗА ВАС.Работи со многу сликарство површини, од стандардот на хартија или платно до неочекувани како ткаенина, гипс, или стакло.Тоа е добра за почетници и искусни професионалци.Користи секоја боја директно од цевка или да се меша и се вклопуваат заедно за да се создаде нови бои и нијанси за вашите дела!.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката