• Новак
Traumeel 50 Капсули Пакување од 3

Traumeel 50 Капсули Пакување од 3

DEN 575.76
Производот е достапен

Достапност

пакување од 3 шишиња, по 50 таблети - 150 таблети вкупно.анти-воспалителни, анти-exidate имунолошкиот-зголемување на ефектот.лечи трауми и болести на зглобовите, коските и ткива.Traumell 50 капсули пакување од 3 Biologische Heilmittel Пета Gmb H Овој лек има анти-воспалителни, анти-exidate имунолошкиот-зголемување на ефектот.Предлог клиничка употреба : - дислокација на зглобот - пауза или фрактура, - оток на меките ткива по траума или операција, - трауми на поддршка-моторни апарати и меките ткива, - воспалителни или дегенеративни процеси во разни органи и ткива.Нејзиното да се земе sublingual (да се стави под јазикот).Таблети за цицање, хомеопатски. 50 таблети во бела случај езера.Лек содржи лактоза.Да се чува во место недостапен за деца, затворен во една случај со температура не поголема од 25 C, заштита од топлина и течности.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката