• Новак
CrystalTears Природни Тигар Око Камен Издлабени Ангел Чувар Статуа и Палецот се Грижите Камен Џеб Камен Исцелување Кристал Fengshui Украс Оркестарот

CrystalTears Природни Тигар Око Камен Издлабени Ангел Чувар Статуа и Палецот се Грижите Камен Џеб Камен Исцелување

DEN 383.76
Производот е достапен

Достапност

100% ВИСТИНСКИ КРИСТАЛИ - Природни Тигри Око Камен.Големина Детали : Ангел - 1.5"; се Грижи Камен - 1.7" x 1.34" x 0.24".Пакет содржина : 1x Ангел, 1x се Грижите Камен, пакет со подарок кутија.Здравје и Заштита на - Ангелите се Реики исцелување бенефиции и својства кои помагаат добросостојбата и можат да се комбинираат со исцелување камења и накит.Се верува за поддршка на стабилизирање на брзи промени на расположението, прочистување на крвта и бубрезите.Совршен за ставање во дневната соба, детската соба, канцеларија, автомобил, чанта, џеб..ви Донесе мир, среќа и бескрајни позитивна енергија.Ангел големина : од 1,5 инчи.Грижете камења (дланка камења, палец камења) се мазни, полиран gemstones, обично во форма на елипсоидна со палецот големина вовлекување, се користат за релаксација или анксиозност помош.Тие се користат со држење на камен помеѓу индекс прст и палецот и нежно се движи од еден палец и назад низ камен.Тигар Око е камен на заштита, што е исто така многу заземјување.Тоа го подобрува интегритет, волја, практичност и правилна употреба на сила.Тоа е камен кој го подобрува среќно, и носи просперитет, често во форма на пари.Тоа е исто така многу заштитна камен кој е посебно заштитен за време на патувањето.Тоа исто така може да им помогне на еден види јасно без илузија и носи посебен поттик за соларна plexus чакра и да сопствената лична моќ..ве Молиме Имајте во предвид : Поради природата на gemstones, carvings може малку да се разликуваат во големина, боја и форма.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката