• Новак
0.875 (7/8 инчи) × 24 инчи, 440C СП Нерѓосувачки Челик Круг Род

0.875 (7/8 инчи) × 24 инчи, 440C СП Нерѓосувачки Челик Круг Род

DEN 239.76
Производот е достапен

Достапност

Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик.Облик : Тркалезна Род.Легури : 440 C.Темперамент : Annealed.Дијаметар : 0.875 (7/8 инчи). 440 C нерѓосувачки челик легура е висок јаглерод, хром челик дека може да се постигне највисок тврдост (Rockwell C60) на било стандардните нерѓосувачки одделение.Хром, Мартензитни (Магнетни) Легура.Материјал : не 'Рѓосувачки Steel Shape : Круг Rod Alloy : 440 CTemper : Annealed Diameter : 0.875 (7/8 инчи)Должина : 24 inches Finish : Ладно Finished Specifications : ASTM A276, АМС 5630 Notes : Должина толеранција е (-1/16" / +3/4").

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката