• Новак
K99 Мелење на Филтерот за Образование и Наука Опрема Физички Експеримент Биологија Наставата Демонстрација Активност Експеримент 20ML

K99 Мелење на Филтерот за Образование и Наука Опрема Физички Експеримент Биологија Наставата Демонстрација Активност

DEN 823.68
Производот е достапен

Достапност

Направен од лесен пластични материјали, кои се притисне на висока температура, заштитени од влага и третирани со анти-корозија.Овој производ е погоден за комбинација на мелење и филтрација, особено за екстракција на растворливи компоненти на биолошки материјали.Овој производ има карактеристики на брз и заштита на животната средина, и може да бидат добро примени на карактеристиките на висока заштита на животната средина барања, тесни распоредот и ниска барањата на експериментални прецизност.Тоа може да се користи за вадење и поделба на chloroplast пигменти, ДНК екстракција експерименти, и urease екстракција на соја и другите воннаставни активности.Добар за на училиште средство за учење, учење на екранот, и колекционерски предмети, исто така, ќе биде одличен прилог на вашето лабораториски материјали.Instructions1. Трае околу 10 грама на документарен материјал со нож и ставете ја во мелење филтер за мелење.2. По мелење, филтрирани сок е вовлечени со dropper и се става во тест цевка, околу 4-6 ml.3. По чистење на мелење филтер, се врши на следниот материјал.4, земете 0.1% калиум permanganate решение 2m, полека додадете извлечени сокови, продолжи да се откажат и да се тресат да се набљудуваат, додека бојата на калиум permanganate згаснува.Рекорд на капки додадена на сок.5. Мерка други сорти на овошен сок и спореди разликите.Општи сок е помеѓу 0.5-2ml.Спецификација : Материјал : Висок квалитет PVCQuantity : 1 Забелешка : ве Молиме оставете малку боја разлика поради различни екранот или светло на животната средина.Затоа што тоа е прирачник за мерење, производ големина има мал опсег грешка од 0,5-1cm, ве молиме обратете се на вистинскиот производ, ве молиме да се разбере.Секогаш сме биле посветени на обезбедување на најдобри квалитетни производи и услуги.Направи имате најдобар шопинг искуство.Ве молиме слободно да ни E-MAIL, доколку има било какви проблеми и прашања, ние ќе се обидеме потрудиме да ги ЗАДОВОЛАТ ВАШИТЕ ЗАДОВОЛСТВА во РОК од 24 ЧАСА.

Декларирани спецификации

Material:
High quality PVC
Quantity:
1
Please allow little color difference due to different display or light environment. :
Because it is a manual measurement, the product size has a small range error of 0.5-1cm, please refer to the actual product, please understand. :
We have always been committed to providing the best quality products and services. Make you have the best shopping experience. Please feel free to E-MAIL us if there are any problems and questions, we will try our best to MEET YOUR SATISFACTIONS WITHIN 24 HOURS. :

Комплементите на стоката