• Новак
ASICS Men ' s GT-1000 3 ОЈ Работи за Чевли

ASICS Men ' s GT-1000 3 ОЈ Работи за Чевли

DEN 1558.80
Производот е достапен

Достапност

100% Синтетички.Увезени.Гумен ѓон.Чипка-up работи чевли кој дише мрежа горниот дел со поддршка синтетички облоги и рак на дојка лента извезени на пета и.Duo Max поддршка midsole.Насоки Линија flex жлебови.AHAR+ high-абразија outsole.Пета-да-пети пад : 10мм. $100 од продажба на секој пар оди на За Право Акција за Жените добротворна организација основана од страна на Кристина Applegate.Четвртата верзија на gt-1000 е во тек со свежо нов горниот изграден со инженерните мрежа и минимални сепак, поддршка шалче засилувања.На жив speva midsole е дизајниран за да се обезбеди непречено и cushioned возење, додека duomax систем за поддршка и водство trusstic систем обезбеди одлична поддршка за блага до умерена над pronators.Во 1949 година, Г-дин Kihachiro Onitsuka ја започна својата спортски обувки компанија (Onitsuka Co., Ltd.) со производство кошарка чевли надвор од својата дневна соба во Коби, Јапонија.Тој го избра името ASICS за неговата компанија во 1977 година, врз основа на познатата латинска фраза "Командите Sana In Corpore Sano," кои, кога се преведени, изразува стариот идеал на "Звук Ум на Звук Тело." Преземање на кратенка на оваа фраза, ASICS беше основана на верувањето дека најдобар начин да се создаде здрав и среќен начин на живот е да се промовира вкупно здравје и фитнес.Денес, ASICS нуди целосна линија на перформанси-управувано спортски чевли и технички активен спортски облека и додатоци посветен на донесувањето на хармонија на телото и душата.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката