• Новак
Fusible Interfacing , 100Meters/Тркалаат Еден Двострано Лепило Ткаенина за Шиење се Тркалаат Железо На Interlining Hemming Лента Облека Облека Веб Шиење се Обратат до Полите за DIY Резерв?

Fusible Interfacing , 100Meters/Тркалаат Еден Двострано Лепило Ткаенина за Шиење се Тркалаат Железо На Interlining

DEN 1135.20
Производот е достапен

Достапност

СОВРШЕН ЗА ДЕТАЛНИ РАБОТА - Нашата fusible ткаенина може да се користи за прилагоди, да се облекува одлуки, јаки, везови, quilting, applique, копчиња - нешто што треба дополнителна помош задржи својата форма!.Шие слободни железо-на ткаенина сврзување за hemming, измени и поправки.Мие и може да биде сува исчистени.Нема потреба да бод додека го промените вашата крпа.Стап вашата крпа со hemming.Лесно да се применуваат : само да се шие овој бело не-плетени interfacing на ткаенина која сакате да бод, а потоа на железо; Топло топење совети, не можете да користите пареа пеглање, ве молиме да користите жешко железо; да се Биде внимателен кога се применуваат it Length : 100meters Width : 1/2/3cm Material : PAWorking температура : 150-180 Сте CWorking Време : 12-20 seconds Package вклучуваат : 1roll (100meters) Еден двострано лепило fabric Note : тоа е еден двострано лепило ткаенина.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката