• Новак
ХС Моќ Црна Мрежа Пред Скара Худ Браник Решетката ABS Покритие Компатибилен Со 2004-2010 За Chrysler 300 300C

ХС Моќ Црна Мрежа Пред Скара Худ Браник Решетката ABS Покритие Компатибилен Со 2004-2010 За Chrysler 300 300C

DEN 2028.24
Производот е достапен

Достапност

Боја : Црна боја предна решетка.Fitment : Предниот браник скара компатибилен со 2004/2005-2010 Chrysler 300 / 300c / 300 Туринг / Ограничена / SRT-8 модели.Вклучува : Полн пакет содржи 1 парче предниот капак скара.Карактеристики : Луксузни спортски мрежа стил автомобил пред скара, ОЕМ директна замена/надградба; Ограничени 60 дена производителот гаранција; Мерење 34 x 16 x 7 инчи и 7 унци на телесната тежина.Инсталација : Лесно plug and play инсталација; Директен гром на апликацијата; Професионална инсталација се препорачува.Вашиот автомобил или камион е скара поставува стандардот на изглед за целото возило кога ќе се приближуваат кон другите автомобили на улица.Не постои ништо како што првиот впечаток кога возилото се на улица.Grilles не само што служи како централен на вашето возило, исто така, го спречува и остатоци или штетни работи од оштетување радијатори, истовремено овозможувајќи воздух за да го помине со и одржување на моторот работи кул.Нашите стилски grilles агресивно го подобрува изгледот за да го направи вашиот автомобил се издвојува од народот.Тие се изработени од квалитетни материјали за сила и издржливост.Овие убав изглед grilles обезбеди одлична алтернатива за да се трансформира вашето возило е појавата на следното ниво.Карактеристики : Бренд Име : ХС Power Type : Пред Grille Color : Black Style : Луксузни Спортски Mesh Placement на Возило : Front Drilling : Не Required Warranty : 60 Дена Ограничен Производителот Warranty Quality : Висок Quality Condition : Нови.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката