• Новак
18Ft Отворено Водоотпорна String Светла со 12 Виси Sockets & 7Watt ST40 Јасно Светилки, УЛ Наведени E17 База Гроздобер Lumiled Светлина String за Патио, Тремови, Бистри, Двор, Црна Жица

18Ft Отворено Водоотпорна String Светла со 12 Виси Sockets & 7Watt ST40 Јасно Светилки, УЛ Наведени E17 База Гроздобер

DEN 479.76
Производот е достапен

Достапност

НАЈСИЛНИОТ ПАТИО СВЕТЛА : Овој стринг е многу погуста од традиционалните кабелот.ДОПОЛНИТЕЛНИ НИВОА НА ЗАШТИТА : Компатибилен со dimmer switch.ПОВРЗЕТЕ ДО 8 НАСОКИ : Олово 9", сијалица да се сијалица проред 18", на крајот конектор 9", поврзете до 8 влакно.СВЕТЛА МЕКА КИЛИБАР СЈАЈ : 12pcs на 7-Вати Јасно Светилки вклучени со мека килибар сјај. 1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА : Ние нудиме 1 година гаранција за квалитет и 60 дена пари назад. 1. Колку стрингови светла можам да се поврзете заедно?.Тоа зависи од моќта на string светла.Секоја сијалица е 7 вати, pls не поврзете повеќе од 960 вати. 2. Каде да се купи резервни светилки или осигурач?.Оваа блескаво светилки нормално се работи за 1000 часа, ако ви треба повеќе резервни светилки, pls пребарување B07 CTC4 Q8 Y за замена светилки.Секој комплет доаѓа со резервни осигурач чуваат во машки приклучокот. 3. Ако една сијалица оди надвор, ќе остатокот останат осветлена?.Овие светлина нишки се поврзуваат во паралела, па една сијалица скрши или изгорени нема да влијае на остатокот сијалица. 4. Се овие string светла водоотпорен?.Да, овие производи се IP44 водоотпорен.Можете да ги користите string светла под нормални временски услови.Нашата светлина насоки се добро изолирани и може да се остават надвор од сите во текот на годината, дури и за време на ладни зими.Врне дожд ќе падне и правец ќе удар, сепак, овие тешки-должност водоотпорна светлина приклучоци се доволно силни за да издржат и абење на употреба на отворено година по година.УЛ Наведени Комерцијални Одделение Тешки Светлина String Совршен за Патио, Тремови, Pergolas, Бистри, Двор, gazebos, кафе, градинарски, собири, ноќно прослави или вечери.Она што ќе добиете?. 12pcs на 7-Вати Јасно Светилки. 18-Нога Тешки Влакно Прирачник.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката