• Новак
Најлон 6/6 Палецот Завртка, Обична Заврши, Бела, Knurled Глава, ги Исполнува ASTM D4066/ASTM D6779, 8mm Должина, Целосно Навој, M6-1 Метрички Крупни Теми (Пакување од 100)

Најлон 6/6 Палецот Завртка, Обична Заврши, Бела, Knurled Глава, ги Исполнува ASTM D4066/ASTM D6779, 8mm Должина,

DEN 177.60
Производот е достапен

Достапност

Палец Завртки овозможи едноставна "од рака" инсталација.Најлон 6/6 е погоден каде што не-спроводливост, отпорност на корозија, и трошоците се важни размислувања.Knurled глава обезбедува дополнителна потпора за прирачник за затегнување.Управувано од страна на рамна перки возачот.Крупни теми се подобри за кршливи материјали, и ќе се соберат и расклопување побрзо од фини нишки.Палец завртки се дизајнирани да бидат построги и се олабави со рака.Тие доаѓаат во различни главата стилови, но секоја од нив вклучува лесен-контрола на главата, која овозможува едноставна "од рака" инсталација.Најлон 6/6 е општа намена термопластични одличен отпор на органски хемикалии, киселини и бази.Најлон носи и против други површини; тоа е лесно machinable и можат да бидат мелени, се сврте и со намалување на конвенционална машина алатки.Тоа не покажуваат некои димензионални оток во влажни апликации кои треба да бидат земени во предвид со неговата употреба.Затегнувачка цврстина на овој материјал е 12,000 psi (килограми по квадратен инч).Обично се наоѓаат на палецот завртки, а knurled површината на главата дава подобар грчевито држејќи се површина, што го прави полесно да се стегне или олабави сврзувачки елементи рачно.Заеднички апликации за дупчиња завртки вклучуваат дрво, иако се вози стил не е наменета да се користи со енергија возачи.На навој fastener големина името вклучува информации за голем надворешен дијаметар (во милиметри), по што следи нишката на теренот (милиметри по тема), што укажува ако тоа е груб или парична казна.Крупни теми се подобри кога се работи со кршливи материјали; тие се посилна и се полесно да се променуваат и unthread во споредба со парична казна.Крупни провира, исто така, им овозможува на подебели облоги и обложувањата.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката