• Новак
Naturevibe Растенија Органско Bacopa Прав 5lbs | Bacopa Monnieri (80 Унци)

Naturevibe Растенија Органско Bacopa Прав 5lbs | Bacopa Monnieri (80 Унци)

DEN 204.00
Производот е достапен

Достапност

Bacopa придобивките се широко распространети.Не е чудо, тоа е се користи во Индиската билни и Ајурведата лекови за векови сега.Ако се погледне на состојки на Индискиот хербални лекови, ќе можете лесно да ги пронајдете bacopa monnieri во некои.Целата bacopa растенијата вклучувајќи ја и цвеќиња може да се користи за медицински цели.Тоа што има горчлив и сладок вкус и е познат да се даваат енергија за ладење. ►Bacopa monnieri, исто така познат како Brahmi или вода hyssop, е повеќегодишни растенија кои се користат во Ајурведата и билни лекови. ►Bacosides, кои се наоѓаат во bacopa. ►Bacopa во прав е полно со антиоксиданси кои се од суштинско значење за живеење здрав живот и тоа им помага во зајакнувањето на вашиот имунолошки систем. ►Во Naturevibe, ние се специјализираат во производство на прав во исклучително поволни услови од земјата, од исклучителна зачини, Индија. ►Ние ги следиме "фарма до вилушка" процес, кој ние се гордееме има конгломерат на фармерите кои се специјално обучени за рака-трансферот на најдобрите суровини, кој потоа се произведуваат органски и тоа му треба одговорен однос во нашата држава на уметноста објект.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката