• Новак
Нерѓосувачки Челик Род, 2mm 2,5 mm 3мм 4mm 5mm Линеарна Вратило Метрички Круг Род, Должина 100mm 300мм 500mm Метал Шахти Бар, 1pcs (Боја : 300мм-долго, Големина : 2,5 мм)

Нерѓосувачки Челик Род, 2mm 2,5 mm 3мм 4mm 5mm Линеарна Вратило Метрички Круг Род, Должина 100mm 300мм 500mm Метал

DEN 1646.40
Производот е достапен

Достапност

Име На Производ : Круг Од Не ' Рѓосувачки Челик Род.Круг вратило род бар материјал : не ' рѓосувачки челик.Дијаметар : 2mm, 2,5 mm, 3мм, 3.5 мм, 4mm, 5mm.Должина : 100mm, 300мм, 500mm.Пакетот вклучува : 1pcs нерѓосувачки челик круг вратило род.Стандардот цврстина на нерѓосувачки челик 303 е HRB 90-100, HRC 20-25, answer : ___________________________ note : HRB100 = HRC22.9●Хемиски состав : Јаглерод C : ≤0.15 Силикон Si : ≤1.00 Манган Mn : ≤2.00 Сулфур S : ≥0.15 Фосфор P : ≤0.20 Cr Хром : 17.00~19.00 Никел Ni : 8.00~10.00 Mo Молибден : може да се додаде ≤0.60.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката