• Новак
TenNuoDa 12V Реле Модул Реле Напојување Максимално Оптоварување 10A / 250VAC, 10A / 125VAC, 10A / 30VDC, 10A / 28VDC, 10A / 12VDC 8-канал Канал Реле Модул Проширување Одбор 12V Реле Модул

TenNuoDa 12V Реле Модул Реле Напојување Максимално Оптоварување 10A / 250VAC, 10A / 125VAC, 10A / 30VDC, 10A /

DEN 1584.00
Производот е достапен

Достапност

Пакување : 1 реле, режим на струја (сите релеи затворени) 12 MA, 1 реле отвори 40 MA, 2 релеи отвори 67 MA, 3 релеи отвори 95 MA, 4 релеи отвори 121 MA, 5 релеи отвори 147 MA, 6 релеи отвори 173 MA , 7 релеи отвори 198 MA, 8 релеи отвори 223 MA.Карактеристики : 12 V реле модул, мал и лесен изглед, стабилни перформанси, брз и лесен за инсталација и демонтажа, едноставна операција на реле, и широка примена.Се применуваат за : Реле е автоматски комутирачкиот елемент со изолација функција, која е широко се користат во далечински управувач, telemetry, комуникација, автоматска контрола, мехатроника, и моќ електронска опрема.Детали : отворена, затвори, моментален, self-locking, interlocking, одложување, 6 инструкциите, под Одложување команда, максималната одложување е 255 секунди, овој 8-начин 12 V реле модул може да се контролира различни електрични апарати. 21-часовна услуга : Ако имате било какви прашања кога ќе го добиете производот, ве молиме контактирајте не или испратете ни e-mail.Ние ќе ви помогнат да се реши проблемот во рок од 24 часа да се направи сте задоволни.Режим на струја (сите релеи затворени) 12 MA, 1 реле отвори 40 MA, 2 релеи отвори 67 MA, 3 релеи отвори 95 MA, 4 релеи отвори 121 MA, 5 релеи отвори 147 MA, 6 релеи отвори 173 MA, 7 релеи отвори 198 MA, 8 релеи отвори 223 MA Отворање, Затворање, Еден, Self-locking, Блокирам, Одложување, 6 Команди.Под Одложување команда, максималната одложување е 255 секунди.DC 12 V напојување (напон спектар 9-13 V).Овој Канал 8 12 V Реле Модул, можат да се контролираат различни апарати.Спецификации : Напојување : 12 V DC Напон спектар : 9-13 V Максимално оптоварување : 10 A / 250 VAC, 10 A / 125 VAC, 10 A / 30 VDC, 10 A / 28 VDC, 10 A / 12 VDC Количина : 1pc Големина : Прибл. 90 x 63 x 18mm / 3.54 x 2.48 x 0.7 инчен Тежина : 115g Забелешка : ве Молиме контактирајте со нас за настава.Пакет се Вклучени : 1 х 8 Канал RS485 Реле Модул.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката