• Новак
Безвременски Богатства Pugs Мулти, Quilting Ткаенина од Дворот

Безвременски Богатства Pugs Мулти, Quilting Ткаенина од Дворот

DEN 211.20
Производот е достапен

Достапност

Ткаенина тип : 100% Памук.Увоз Ознака : Направени во САД или Увезуваат.Ткаенина грижа инструкции : Машина за Миење Ладно/ Собори Сува Ниска. 44" широк.Ткаенина се продава од дворот и се сечат за да цел.На пример, цел на 1 дворот (Количина=1) е 44" x 36".Цел на 3 метри (Количина=3) е 44" x 108".Дизајниран од страна на George Mccartney за Безвременски Богатства на оваа памук печатење на ткаенина ќе го напушти вашето срце полно со симпатична Pugs насекаде!тоа е совршен за quilting облека и дома декор акценти.Бои вклучуваат црно бело, розово и нијанси на крем.Безвременски Богатства е едно семејство во сопственост на бизнис кој изграден својата репутација како носител на најдобри новина ткаенини.Овци плетење, сирени и свињи на мотоцикли се некои од нивните повеќе познати парчиња, туку како тие продолжи да расте, theyve додаде неколку повеќе традиционални ткаенини, како и Batiks.Различни цветни дизајни, земјата на ѕвонење, batiks и традиционалните отпечатоци се сега дел од нивните mainstay.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката