• Новак
CL-40-SFC Carr Лејн Производство Serrated Фиксна Работ Стеги, Ниска Носот: Завртка Големина 1/2-13

CL-40-SFC Carr Лејн Производство Serrated Фиксна Работ Стеги, Ниска Носот: Завртка Големина 1/2-13

DEN 1269.60
Производот е достапен

Достапност

Завртка : 1/2-13. A : 2-11/16. Б : 7/8. C : 1-1/2. D : 2. Овие низок профил стеги се идеални за грчевито држејќи се на страната на работното парче да се задржи на врвот јасно за обработка.На фиксна верзија што е прикажано тука е обично најдобро за постојани тела, бидејќи тоа месеци во фиксна позиција, наместо да имаат слот за прилагодување.Ова им овозможува на менгеме да биде повеќе компактен и обезбедува правилна положба без прилагодување.Станот-Раководител Штекер Завртки се користи за монтирање апсолутно се спречи пропаѓање (цел одделно).Врши стегање сила и напред и надолу истовремено.Се стега со вртење на socket-главата на завртката во лизгачки носот со хексадецимален клуч.V-ритам во носот е корисно за стегање круг делови или аглите.Голем стегање опсег.НИСКО-НОС ВЕРЗИЈА : Идеален за тенки делови и останати апликации каде дополнителна обработка на грешки е потребно.Произведено во САД.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката