• Новак
MC68360AI33L - MPU, 32BIT, 33MHZ, QFP-240 (MC68360AI33L)

MC68360AI33L - MPU, 32BIT, 33MHZ, QFP-240 (MC68360AI33L)

DEN 7493.04
Производот е достапен

Достапност

Палета На Производи : Coldfire+ Семејство MC683xx Серија Microprocessors.MPU Core Големина : 32bit.Нема.на Пиновите : 240 Pins.MPU Случај Стил : QFP.Напон Мин : 3 V.Спецификација : Палета на производи : Coldfire+ Семејство MC683xx Серија Microprocessors MPU Core Големина : 32bit No.на Пиновите : 240 Pins MPU Случај Стил : QFPSupply Напон Мин : 3 VSupply Напон Max : 3.6 VOperating Температура Минимум : 0°COperating Температура Max : 70°CCPU Брзина : 33 MHz Embedded Интерфејс Тип : SPI, UARTMPU Семејство : Coldfire+MPU Серија : MC683xx MSL : MSL 3 - 168 hours Moisture Чувствителност Ниво : MSL 3 - 168 часа>Ro HS Согласност : - Yes Ro HS Phthalates во Согласност : -за Да се advised SVHC : -Не SVHC (27-Јуни-2018).

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката