• Новак
Fiesta 67-1/4-Унца Голем Диск Стомна, Тиркизна

Fiesta 67-1/4-Унца Голем Диск Стомна, Тиркизна

DEN 1439.76
Производот е достапен

Достапност

Вклучува една голема диск стомна.Целосно vitrified кина со олово и кадмиум слободни глазура.Машина за миење садови, микробранова печка и фурна безбедно.Направен е во САД од 1936 година. 5-годишно чип гаранција.Опис на производот Fiesta 67-1/4-Унца Голем Диск Стомна произведени од страна На Хомер Laughlin Кина Компанија.Америка е најголемиот домашен производител на dinnerware, и единствен производител на сите Fiesta dinnerware.Сите Fiesta парчиња се Микробранова безбедно, Печка-доказ, машина за миење Садови безбедно, Замрзнувач доказ, Lead-Free, и произведени во Америка со реализација на многу зелена практики.Многу издржливи глазура е одлична за секојдневна употреба.Fiesta како модел го преживеа тестот на времето, и обично се пренесува од генерација на генерација.Ние се чуваат на моделот на константна низ годините, така што ќе може да смета на нас да биде тука кога ќе одлучите да се прошири или да ја промените вашата колекција.Нови парчиња и боите се додаваат секој толку често за да се задржи нешта интересно.Во моментов, Fiesta е најмногу собрани dinnerware во Америка.Овој голем диск стомна epitomizes на стилизирана, храбар арт деко дизајн на Fiestaware, воведен најпрво во 1936 година и resuscitated во 1986 година по 13-годишно hiatus.Телото на стомна е потенцирана со Fiestaware е потпис концентрична прстени и наликува срамнети со земја топката или диск, со еден фати : горниот десен агол на диск се водат за исчезнати, се заменува со рачка завршувањето на периметар на круг диск.Други елементи на дизајнот издвоите да се направи оваа стомна единствена најдете на : pouty усна, мали овална фрлаат дупка, и голем плоштад дупка на врвот на стомна се смели пресврти.Совршен за послужување пијалоци како што се вода, сок, iced чај, или лимонада, повик стомна натпревари над 50 дополнителни Fiestaware парчиња во девет различни бои, па може да се меша и натпревар парчиња, за да се создаде персоналните сет. Емили Волкот.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката