• Новак
LIUDRPENG LML5H-75-1R Линеарна Железнички Водич со Нерѓосувачки Челик Лизгачот Блок Превоз Компатибилен со 3D Печатач и CNC Делови, 75мм

LIUDRPENG LML5H-75-1R Линеарна Железнички Водич со Нерѓосувачки Челик Лизгачот Блок Превоз Компатибилен со 3D Печатач

DEN 1260.00
Производот е достапен

Достапност

ДОБАР Што може да носи товар од секоја насока, и да има добра цврстина и висока стабилност, лесен за употреба.ВИСОК КВАЛИТЕТ Изработени од високо квалитетен 440 C нерѓосувачки челик, овие линеарна водич шини и вагони се ' рѓа издржливи и отпорни на абење, со висока цврстина и долготрајност.ШИРОКА ПРИМЕНА Линеарен Водич Железнички може да се широко се користат во автоматско опрема, прецизност на мерење опрема, и многу други машини за кои е потребна прецизност линеарно движење.Тоа е добар додаток Компатибилен со 3 D Печатач и CNC Машина.НЕПРЕЧЕНО ДВИЖЕЊЕ Линеарен Водич Железнички карактеристики низок коефициент на триење, непречено движење и висока точност на позиционирање, ги задоволат своите основни побарувачката.ЛЕСНО ОПЕРАЦИЈА Лизгачот за подмачкување поставување, подмачкување на нафта може да биде лесно да се пополнат во масло порта.Линеарни Водич Железнички доаѓа со нов блок, Водич Железнички Ширина : 5mm.Possiamo avere negozi во tutto il mondo e possiamo scegliere јас милјари prodotti per te.Функција : 1. Направени од високо квалитетен 440 C нерѓосувачки челик, овие линеарна водич шини и вагони се од висока цврстина и долготрајност.2. Лизгачот за подмачкување поставување, подмачкување на нафта може да биде лесно да се пополнат во масло порта.3. Низок коефициент на триење, непречено движење, висока прецизноста на позиционирањето.4. Тоа може да носи товар од секоја насока, и да има добра цврстина и висока точност.5. Широко се користи во автоматско опрема, прецизност на мерење опрема, и многу други машини за кои е потребна прецизност линеарно движење.Спецификација : Предмет Тип : Линеарен Водич Железнички + Carriage Material : Нерѓосувачки Челик 440 CSize : 75mm Guide Железнички Ширина : 5mm Package Листа : 1 x Линеарна Водич Железнички 1 x Превоз.

Декларирани спецификации

Item Type:
Linear Guide Rail + Carriage
Material:
Stainless Steel 440C
Size:
75mm
Guide Rail Width:
5mm
Package List:
1 x Linear Guide Rail 1 x Carriage :

Комплементите на стоката