• Новак
2 Тркало Дијаметар | Црна Најлон Вртливата Маскирани Samson Близнак Тркала Рициново со Кочница | 7/16 x 1-3/8 Триење Прстен Матични | Инсталиран монтажа висина: 2-5/16| 4 Пакет

2 Тркало Дијаметар | Црна Најлон Вртливата Маскирани Samson Близнак Тркала Рициново со Кочница | 7/16 x 1-3/8 Триење

DEN 430.80
Производот е достапен

Достапност

Хаубата на рициново крие innner работење и ги штити ткаенина/облека од добивање фатени во воланот.2" дијаметар близнак тркала casters изработени од црна Најлон 6 со триење прстен матични и кочница.по рициново (Динамичен оценка : 49lbs/воланот, 196lbs/сет од 4, Статични Оценка : 75lbs/воланот, 300bs/сет од 4) и гарантира дека вашите тркала нема да искриват или попуштат под притисок.16 gussets (8 на секоја страна) во внатрешноста на тркалото се позајмуваат на рициново понатамошната ригидност, и им овозможува да го поддршка до 75 кг.На маскирани Најлон 6 композитни тркала куќи внатрешниот рициново и понатаму уверува дека тоа никогаш нема да scuff или оштетување на вашите теписи, тврдо или ламинирани подови, за разлика од гума или пластични тркала, која може да ја напушти грозен црна песна марки.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката