• Новак
RuoFeng 12 Парчиња 12mm Водоотпорен Push Копчето Еден На Исклучување (Бела)

RuoFeng 12 Парчиња 12mm Водоотпорен Push Копчето Еден На Исклучување (Бела)

DEN 239.76
Производот е достапен

Достапност

Еден Тип : Притиснете и Задржете - ЗА, Ослободување - ОФ.Номинална струја и напон : 3А/125 V AC; 1 A/250 V AC.Контакт отпор : помалку 50 MΩ.Изолација отпор : со текот на 100mΩ.Лесен за користење : Завртка менгеме тип терминали, не треба да лемење.Користи широко : Најчесто се користат како возило рогови, откопчување и за doorbells.Идеален за во автомобил брод на отворено проект.Водоотпорен Push Копчето Мини Круг Вклучете Монтажа дупка : Прибл. 12mm Номинална струја и напон : 3А/125 V AC; 1 A/250 V AC Dielectric Интензитет : 1500 VAC/1min Живот : >10000 Циклуси Контакт тип : НЕМА Работа тип : Push ON(OFF-ON) надворешна Температура : -25 ~ +85 ℃ Контакт Отпор : 100mΩ Име на Производ : Push Копчето Прекинувач; Акција Тип : Еден На терминали се многу мали, треба да бидат многу внимателни при лемење на жици за да ги.Пакет се вклучени : 12 x Притисни Копчиња.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката