• Новак
Eoslift E20V Вредност Скала Палета Камион 27X48 4400lb. Капацитет

Eoslift E20V Вредност Скала Палета Камион 27X48 4400lb. Капацитет

DEN 17736.00
Производот е достапен

Достапност

4400 lbs.капацитет 27 x 48" предници мин.Вилушка висина од 3" макс скала неточноста : 0.05%.Дипломирањето : 2 кг.пред-сет фабрика калибрација со user-калибрација способност.Напојување : Две 900mah cr2447 копчето ќелија на животниот век на батеријата : 300 работни часови.Тастатура функции : Нула, tare, on/off, единица режимот automatic го исклучи по 5 мин без употреба.Скалата е многу лесно да се читаат со голем, 15mm ликови светло осветлена со lcd дисплеј.Спецификации : 4400 lbs.капацитет вилушка w x l : 27 x 48"мин.Вилушка висина : 3"дипломирање : 2 кг.max.Неточноста : 0.05%пред-сет фабрика калибрација со user-калибрација способност дисплеј тип : Lcd дигитален дисплеј карактер висина : 15 mm тастатура функции : Прирачник нула корекција на бруто/нето тежина прирачник tare кг./кг / исклучи режимот automatic го исклучи по 5 минути без-употреба или рачно прилагодливи за заштита класа на оптоварување клетки ip67 индикатор ip54power набавка : Две 900mah cr2447 копчето ќелија на животниот век на батеријата : 300 работни часови исклучите светлото Eoslift е e20v вредност скала палета камион е економични и високо ефикасни.Тој ја зголемува продуктивноста и го поедноставува логистички процеси при снимањето на време и простор.Рамката е дизајниран со тешки-должност челична конструкција за максимална сила и издржливост.На e20v има извонредна точност со дигитален филтрирање дека компензира за вибрации и ја подобрува скала точноста, овозможувајќи за неверојатна 0.05% максимум грешка.Придвижуван од два 900mah cr2447 копчето мобилен батерии, на e20v карактеристики ниска потрошувачка на енергија и животниот век на батеријата на 300 часа.Скалата е многу лесно да се читаат со голем, 15mm ликови светло осветлена со lcd дисплеј.Вагата исто така, има заштита од преоптоварување и контрола интерфејс, кој има четири копчиња за леснотијата на користење.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката