• Новак
Sandvik Coromant CoroCut 2-Edge Карбид Grooving Insert, ГМ Геометрија, GC1145 Одделение, Мулти-Слој Слој, 2 Сечење на Рабови, N123J2-0500-0004-ГМ, Неутрални се Намали, 0.197 Сечење Ширина, 0.0157 Агол Радиу

Sandvik Coromant CoroCut 2-Edge Карбид Grooving Insert, ГМ Геометрија, GC1145 Одделение, Мулти-Слој Слој, 2 Сечење

DEN 8011.44
Производот е достапен

Достапност

ГМ chipbreaker за одлична чип контрола на среден хранат стапки.Sandvik Coromant произведува алатки за вклучување, мелничката, и дупчење.Ова двојно остро вметнете има не-предадени 0-степен сечење агол за неутрален сечење насока.Тоа обезбедува цврстина за шок отпор во тешки обработка услови.V - или железница-форма дизајн на toolholder обезбедува безбедно стегање.Со седиште во Шведска, компанијата произведува алатки кои се користат во текот на металугрија поле, вклучувајќи автомобилската и aerospace, умре и мувла, и општи инженеринг индустрија.Повеќе внесува може да се постигне на различни места во една операција.Генерално, како вметнете големина станува поголем, максимална сечење длабочина се зголемува.Вметнатите има ГМ chipbreaker за одлична чип контрола за длабоко grooving на среден хранат стапки.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката