• Новак
BONAI 10000mAh Батерија D Клетки 8 Точки со Батерија Полнач Пакет

BONAI 10000mAh Батерија D Клетки 8 Точки со Батерија Полнач Пакет

DEN 1535.76
Производот е достапен

Достапност

Тоа може да случаен полнење до 4 батерии 1.Времето на полнење зависи од капацитетот на батеријата.2 V * со Високи перформанси, до 1,200 батерија циклуси. *Одлично за висока моќност на побарувачката на уреди како свеќа, фенерче, бебето замав, вниманието, ПРЕДВОДЕНА Божиќ светлина, бебе телефон, шпорет на гас, гас бојлер и така натаму. * Не содржи Hg/Cd/Pb, нема загадување на околината.2 V АА/AAA/C/D големина, или 2 батерии на 9 V Ni-МЗ/Ni-CD полнење батерии во исто време.Тоа може да случаен наплаќаат од 1 до 4 на Точки АА/AAA/C/D батерии или 1-2 Точки од 9 V Ni-МЗ/Ni-CD полнење батерии во исто време.Еден батеријата е наполнета во едно време е работен Известување: Можете да го набљудуваат процесот на полнење на батериите директно & јасно преку LCD и LED е само за 9 V li-ion Батерија, ве молиме имајте во предвид LED ќе биде светло цело време кога го полните Ni-МЗ 9 V батерија (Дали батериите се целосно наполнета или не)и LED ќе биде исклучете го кога полните 9 V li-ionbattery се заврши.IQ Полнење Кабел : со безбедноста тајмер контрола за overcharge заштита, со краток спој заштита, со не-батерија/лоши мобилен откривање за да се заштити батеријата од оштетување. * Напон : 1.Карактеристики на полначот : Мулти-Функција : Независни полнење слот.Личност LCD Екранот за да се покаже : полнење, испуштање, грешка откривање.LED индикатори за li-ion 9 V Батерија само.2 V Ni-МЗ D акумулатори.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Батерија AAA Батерии,1200 mAh Висок Капацитет Ni-МЗ Пред-Обвинет 1.2 V Тројно А Батеријата за Remotes,String Светла,Часовник,Играчка,Фенерче,Глушец

DEN 239.76

????Економски и Еколошки : Ni MH ВЛАСТ се придржува до верба во безбедноста и заштитата на животната средина