• Новак
MALACASA Шеќер и Крем Сет на 3, Порцелан Бела Служи Сет за Кафе и Чај,1 Парче Млеко Југ и 1-Наместете Шеќер Тенџере со Капак, Серија Карина

MALACASA Шеќер и Крем Сет на 3, Порцелан Бела Служи Сет за Кафе и Чај,1 Парче Млеко Југ и 1-Наместете Шеќер Тенџере

DEN 575.76
Производот е достапен

Достапност

УДОБЕН 3-ПАРЧЕ КАФЕ SERVICE SET - Ви Донесе Подобар Кафе Искуство Дури и Дома со Нашата 3-парче Шеќер и Creamer Служат Сет за Чај и Кафе, млеко и павлака.КВАЛИТЕТНИ ПОРЦЕЛАНСКИ & БЕЗБЕДНО ЗА ДНЕВЕН ОБРОК Направен на квалитетот порцелан, не-токсични и безопасно, олово и кадмиум слободни, никогаш не се грижите за штетни токсини нутриенти во вашиот храна.Совршен компатибилен со ладна & топла храна без да се грижите за чипови, nicks, добро се чуваат може да се користи за многу години.ИДЕАЛЕН ПОДАРОК ОПЦИЈА - MALACASA кафето се служи во собата оди одлично со секоја кујна стил, идеален за секое семејство се заедно, ресторан, формално банкет.Не се погодни само за вашето семејство ги користат, но, исто така, како голем дар идеален за дома décor, housewarming, свадба,роденден,семејно обединување, или која било друга партија.ОНА што ЌЕ ДОБИЕТЕ & РАЗНОВРСНА - Овој крем и шеќер поставите вклучувајќи 5.25-инчен млеко тенџере и 4-инчен шеќер тенџере.Елегантна и безвременски dinnerware за оние посебни прилики кога ќе се облекуваат вашиот вечера маса до совршенство, а сепак секогаш се погодни за секојдневна употреба.Во MALACASA ПРОДАВНИЦА - За MALACASA Карина Серија кафе сет, ние се нудат Amparo 2/6/12/18/30/60 парче кои вклучуваат вечера плоча/супа плочи/десерт плочи/житни чаши/филџани кафе/ јајце чаши/крем млеко тенџере и шеќер тегла.Покрај тоа, други серија dinnerware во собата, како Серија Флора/Amparo/Јулија/Felisa/Blance/Марио/Elvira/Моника се исто така достапни во нашата продавница.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката