• Новак
Lenox 7276120OBLMLT Празник Nouveau Лента 60 до 120-Инчен Триаголник Tablecloth, 60 x 120, Бела

Lenox 7276120OBLMLT Празник Nouveau Лента 60 до 120-Инчен Триаголник Tablecloth, 60 x 120, Бела

DEN 1269.12
Производот е достапен

Достапност

54% Памук/46% Полиестер.Увезени.Направена од 54 Percent памук/46 Percent полиестер со детални уреденост.Машина перат со не-хлор кајгана, ако е потребно.Достапни во кредити, салфети, tablecloths, и тркачи.Координатите со Lenox празник dinnerware Колекција.Пребарување Lenox за дополнителни празнична збирки на : tablecloths, патеки, placemats, и салфетки.Со напор благодат, сложена дизајн на одмор Nouveau лента во комбинација со жакард damask ткаенина направи Lenox колекција на елегантно празнична опција да се облекуваат било трпезарија табела за сезона.Произведени од памук полиестер комбинација, овој стил има суптилен сјај, кој на брегот на слоновата земјата со печатени tartan панделки и свети лист мотиви.Оваа колекција е совршен координираат да Lenox празник dinnerware.Пребарување Lenox да најдете дополнителни убава и оригинална летни колекции.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката