• Новак
Corelle Координати Portofino Служат Послужавник, Pack 2

Corelle Координати Portofino Служат Послужавник, Pack 2

DEN 1175.76
Производот е достапен

Достапност

Служат парчиња дизајнирани за да се спарите совршено со вашата dinnerware.Ништо-друго-како-тоа, triple-layer-силна стаклени чинии и чаши—се Каже Збогум на Чипови & Пукнатини.Лесен и лесно да се справи.Ултра-хигиенски не-porous и лесен-за-чистење на стакло.Плочи оџакот compactly зема половина на простор од керамички садови.Машина за миење на садови и микробранова безбедно.Направена со гордост во Corning, Њујорк. 3-годишно ограничена гаранција.Море градови на италијанскиот брег инспириран оваа сложена шема во класични нијанси на сино.Големина совршено за главното јадење на вашиот оброк, овие служат одмори плата се одлични за секојдневни оброци и повеќе формално забавни.Тие пар убаво со нашите Portofino dinnerware, но работата подеднакво добро со цврсти бели чинии.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката