• Новак
16mm Latching Push Копчето се Префрла 12V Моќност Симбол Прстен LED Сребро Нерѓосувачки Челик 1NO1NC SPDT ON/Off Switch за да се префрлате со Чашката Plug Жица за 5/8 Монтажа Дупка (Црвено)

16mm Latching Push Копчето се Префрла 12V Моќност Симбол Прстен LED Сребро Нерѓосувачки Челик 1NO1NC SPDT ON/Off

DEN 205.20
Производот е достапен

Достапност

Монтажа Дупка Големина : Diameterφ16mm.LED напон : 12 V само,се Префрлат Оценка : 3А 250 V.Школка Metarial : Нерѓосувачки Челик(водоотпорен дизајн).Latching Притисни Копче за Префрлување може да се примени за да автомобил, мотоцикл modificine ,електрична опрема ,апарат,машина ,дома Светилки и така натаму.Пакет содржи : 1* Притисни Копче за Префрлање 1* Wire Конектор Sockets Latching/Self-locking Прекинувач : Latching вклучите, притиснете надолу, тоа останува надолу и latched во затворена положба, притиснете го копчето повторно и се ослободува и unlatches На Wire Конектор : Со wire конектор, не треба да лемење на краевите, направи инсталирање на многу лесно ги Зачувува прашањето за лемење за да го вклучите, и можеби топење тоа како добро може да се замени префрлат во секое време од само unplugging се префрлат од неговото грло Latching Switch се Користи за : најчесто latching ќе се користат за различни дополнителна електрична опрема, внатре & надвор од автомобил(како што се критични светла, шасија светилка, магла, куполата светлина) Забелешка : -Овие прекинувачи доаѓаат со гума О-прстен што ги прави отпорни на прскање но тие НЕ може да биде потопен под вода -проект ви се случува да се користат, не дозволувајте тековната одат над 5 засилувачи.Или прекинувачот ќе се загрее и да бидат потрошени за Поддршка на Корисниците : Ако имате било какви прашања, слободно контактирајте со нас преку E-mail секое време.Ние добиете професионален персонал за услуги на корисниците и техничар за да ви помогне да Спецификации : Глава дијаметар : 3/4" (18mm) Монтажа дупка големина : 5/8" (16mm) Switch комбинација : 1 NO1 NC Операција видови : Latching Switch оценка : 3А/250 V LED оценка : 15m A, AC/DC 12 V Главата облик : Рамни & Прстен + Симбол на светлина Куќиште материјал : не ' Рѓосувачки Челик Заштита ниво : IP65/IP67/IK10.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката