• Новак
Tyger Авто TG-GD6F60228 Предниот Браник Guard Компатибилен со 1999-2004 Ford F250/350/450/550 Супер Должност | Текстура Црна | Светлина Планината | Бул Бар

Tyger Авто TG-GD6F60228 Предниот Браник Guard Компатибилен со 1999-2004 Ford F250/350/450/550 Супер Должност |

DEN 4752.00
Производот е достапен

Достапност

НИ дизајн патентиран TYGER Стража !Комплет вклучува еден браник стража и сите монтажа хардвер и DIY за инсталација рачно.FITMENT - Компатибилен со 1999-2004 Ford F-250 F-350 F-F 450-550 Супер Должност; Компатибилен со 2000-2004 Форд Екскурзија.Направен од тешки-должност 2.5 инчен цевки рамка со трајни E-слој текстура црна заврши за ' рѓа отпор и кориснички изглед!Лесна заварување за strudy структура.Пред-заварени светлина планината канал за факултативна LED светла(исклучени Светлата во комплетот).Две пре-drilled монтажа дупки за табличка relo-ca-ција, ако е потребно.Лесно топ-на инсталација. (Нема сечење или дупчење потребно.Може да се меша пред сензори ако опремени.).TYGER не-кавга 5 годишна гаранција за НАС клиенти против производствени дефекти!.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката