• Новак
Зелена Gruff Дополнителни Chews за Кучиња - Органски Куче Смирување, Олеснување, Смирување, или Detox Додатоци - Ветеринар Одобрени - Куче Нега Додаток & Лекување

Зелена Gruff Дополнителни Chews за Кучиња - Органски Куче Смирување, Олеснување, Смирување, или Detox Додатоци

DEN 482.40
Производот е достапен

Достапност

Дневна Куче за Лекување на Болка и Заедничка Поддршка – А chewable куче додаток најде да се намали воспалението, подобрување на заеднички подмачкување, поправка на ткивото, да обезбеди болка од артритис, како и поддршка за здрави зглобови & колковите.Одлично за кучиња од сите возрасти и големини, и придобивки се постепено во согласност со секојдневна употреба.Заедничка Поддршка - Содржи зелено lipped mussel, која е богата со глукозамин, природно и терапевтски соединение кое може да се ублажи симптомите на заедничка штета со зголемување на поправка на ' рскавица.Развиена од страна Доведе Ветеринари – Нашите заеднички & хип куче третира се безбедни и сакан од илјадници домашни миленици за намалување на болката и да помогне за подобрување на мобилноста, така што вашето домашно милениче може да доведе активен, среќен живот.Здраво, Органски и Одржлив Состојки - Протеини-густа крикет во прав, зелена lipped mussel (GLM), диви alaskan лосос масло, антиоксиданси, витамини & минерали сите подобрување на исхрана и лекување вредноста на нашите куче хип & заеднички забелешка.Секој џвакање е одржливо извори, пченицата-бесплатно, соја слободни, пченка слободни, и пестициди слободни.Секогаш Направени во САД, 100% Соларен – Зелена Gruff нуди додатоци кои промовирање на целокупното здравје и благосостојба преку заеднички и хип здравје, здрава кожа и капут, анксиозност помош и од суштинско значење пробиотици.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката