• Новак
Abester 3K Мет Карбонски Влакна Цевка ID 8мм х OD 10мм x 500mm за Мулти-оската Авиони (1 Парче)

Abester 3K Мет Карбонски Влакна Цевка ID 8мм х OD 10мм x 500mm за Мулти-оската Авиони (1 Парче)

DEN 311.76
Производот е достапен

Достапност

Висока јачина на 3 K Карбонски Влакна Цевка.Пакет содржи : 1 парче*8*10*500mm.Дебелина на ѕид : 1mm.Употреба : РК Quadcopter, Multicopter, Хеликоптер и Авиони.Висок квалитет 3 K се Тркалаат Завиткани Карбонски Влакна Цевка со 100% целосна Јаглерод - Чист јаглерод ,Висока јачина мала тежина,Убаво површина - Суровини : Увезени Тајван Или Јапонија Toray Карбонски влакна ткаенини - Надвор 3 K +Внатре UD Јаглерод Висок квалитет 3 K Карбонски Влакна Цевка спецификации : Должина : 500 MM (ако сакате другите дебелина, и должина, само дозволете ми да знам, ние може да го направи тоа за вас. ) - Надворешниот Дијаметар : 10 мм - Внатрешен Дијаметар : 8 mm - Површинска обработка : 3 K Мет (црна) Висок квалитет 3 K Карбонски Влакна Tubeapplication : - Aerospace,РК модел делови Хеликоптери Модел летало , gimbal - Декорација делови - Производство тела и инструментално - Индустриска автоматизација и роботика - Спортска опрема - Музички инструменти - Научни апарати - Медицински уред - Другите.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката