• Новак
Nialnant Стаклени Тегли за Храна во Собата, 6oz 12 Парче Зачин Тегли со Бамбус Капаци и 24 Етикети, Стакло Херметички Контејнери за Домашна Кујна, Чај, Билки, Житарки, Ореви,

Nialnant Стаклени Тегли за Храна во Собата, 6oz 12 Парче Зачин Тегли со Бамбус Капаци и 24 Етикети, Стакло Херметички

DEN 791.76
Производот е достапен

Достапност

БЕЗБЕДНОСТ повторно пластични слободни, BPA free, phthalate слободни.Бидете здрави производи на дел од вашиот секојдневен живот!.Транспарентен изглед.Можете да го отворите или капак кој капак во многу кратко време.Можете да контролирате колку да се излее и да се знае колку е лево во тоа.Овие херметички храна садовите за складирање се достапни за многу складирање апликации, како што се храна за складирање, вклучувајќи кафе, брашно, шеќер, шпагети, цврста храна, закуски, ореви, бонбони, и зачини.Кујната садовите за складирање се користи бамбус капаци и сите запечатени со гумени прстен за подобра херметички простор за да се спречи храна од добивање на влажни и складирање за подолг период.Транспарентна храна складирање тегли се направени од високо-квалитет borosilicate стакло, можат да го издржат температури од -20℃ ~ 150℃/-4℉~302℉ степени.Може да се стави во фрижидер и микробранова, машина за миење Садови безбедно.(освен капакот).

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката