• Новак
Tyger Авто TG-GD6C60198 Предниот Браник Guard Компатибилен со 2001-2006 Silverado/Сиера 1500HD/2500HD/3500 & 1999-2006 2500LD (Вклучува 07 Класичен) | Текстура Црна | Светлина Планината | Бул Бар

Tyger Авто TG-GD6C60198 Предниот Браник Guard Компатибилен со 2001-2006 Silverado/Сиера 1500HD/2500HD/3500 & 1999-2006

DEN 4296.00
Производот е достапен

Достапност

НИ дизајн патентиран TYGER Стража !Комплет вклучува еден браник стража и сите монтажа хардвер и DIY за инсталација рачно.FITMENT - Компатибилен со 2001-2006 Chevy Silverado 1500 HD 2500 LD 2500 HD 3500 (Вкл. 2007 Класичните модели); Компатибилен со 2001-2006 GMC Сиера 1500 HD 2500 LD 2500 HD 3500 (Вкл. 2007 Класичните модели); Компатибилен со 1999-2000 Chevy Silverado / GMC Сиера 2500 LD.Направен од тешки-должност 2.5 инчен цевки рамка со трајни E-слој текстура црна заврши за ' рѓа отпор и кориснички изглед!Лесна заварување за strudy структура.Пред-заварени светлина планината канал за факултативна LED светла(исклучени Светлата во комплетот).Две пре-drilled монтажа дупки за табличка relo-ca-ција, ако е потребно.Лесно топ-на инсталација.(Ако опремени, забавува куки треба да се отстранат.Мали сечење е потребно.Ќе се меша пред сензори ако опремени.).TYGER не-кавга 5 годишна гаранција за НАС клиенти против производствени дефекти!.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката