• Новак
Abester се Тркалаат Завиткани Карбонски Влакна Крило Цевка ID 38mm x OD 40mm x 500mm 3K Сјајна Површина (1 Парче)

Abester се Тркалаат Завиткани Карбонски Влакна Крило Цевка ID 38mm x OD 40mm x 500mm 3K Сјајна Површина (1 Парче)

DEN 448.80
Производот е достапен

Достапност

Висока јачина на 3 K Карбонски Влакна Цевка.Пакет содржи : 1 парче*38*40*500mm.Дебелина на ѕид : 1mm.Употреба : РК Quadcopter, Multicopter, Хеликоптер и Авиони.Висок квалитет 3 K се Тркалаат Завиткани Карбонски Влакна Цевка со 100% целосна Јаглерод - Чист јаглерод ,Висока јачина мала тежина,Убаво површина - Суровини : Увезени Тајван Или Јапонија Toray Карбонски влакна ткаенини - Надвор 3 K +Внатре UD Јаглерод Висок квалитет 3 K Карбонски Влакна Цевка спецификации : Должина : 500 MM (ако сакате другите дебелина, и должина, само дозволете ми да знам, ние може да го направи тоа за вас. ) - Надворешниот Дијаметар : 40 мм - Внатрешен Дијаметар : 38 mm - Површинска обработка : 3 K Сјајни (црна) Висок квалитет 3 K Карбонски Влакна Tubeapplication : - Aerospace,РК модел делови Хеликоптери Модел летало , gimbal - Декорација делови - Производство тела и инструментално - Индустриска автоматизација и роботика - Спортска опрема - Музички инструменти - Научни апарати - Медицински уред - Другите.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката