• Новак
Ноктите Nipper, Ноктите Clipper Сет 2 Парчиња Cuticle Тример со Cuticle Тласкач Nipper Clipper Ingrown Ноктот Clipper Педикир Маникир Алатка за Отстранување на Мртвата Кожа(#1)

Ноктите Nipper, Ноктите Clipper Сет 2 Парчиња Cuticle Тример со Cuticle Тласкач Nipper Clipper Ingrown Ноктот Clipper

DEN 347.76
Производот е достапен

Достапност

INGROWN НОКТОТ CLIPPER : Овој професионален cuticle nipper машина clipper убавина педикир и помине уметност е одлична алатка за маникир и педикир користи.Sharps заврши совети за прецизно сечење на hangnails и искинати кутикулите.ВИСОК МАТЕРИЈАЛ : Користење на висока густина од нерѓосувачки челик материјал, осигурете се супер силни раб.Вграден-во пролет, безбедност и разумни сечилото дизајни, висока точност за употреба.Трајни, анти- ' рѓа и отпорни на абење,понуди перформанси и траат животи.ЕДНОСТАВНА ОПЕРАЦИЈА : Ingrown ноктот clipper мазна, удобно користење со заоблени рачки за поголема точност, комфор и безбедно за вас, нема да му наштети на вашата кожа.Моќна контрола, компактен и лесен.Едноставно ги clippers со алкохол по употребата, нека се исуши и продавница за nexts употреба.PROFESSIONA ДИЗАЈН : Дизајнирани за сечење парична казна рабови.Sharps работ, лесно за сечење, дури и во мали области околу ноктите.Дизајниран со пластична капа за сечење на работ.удобност и неспокојот механизам, со кој се постигнува стабилна резултат.ШИРОКО се КОРИСТИ : Овие премиум trimmers кисна вашиот маникир и педикир со гламур.Погодни за употреба со ноктите или ноктите.Идеален за клипинг мртвите кожата, hangnails, дебели ingrown ноктите, и мали callus.Идеален за употреба дома, бањи и салони.Функција : 1. Оди длабоко во вдлабнатини со прецизност, удобен и лесен за употреба. 2. Еколошки против пролизгување и пот отпорни на силиконски се справи. 3. Иновативни изградена-во пролет, високо еластична мека и издржливи, сигурен е во употреба. 4. Со cuticle тласкач, отстранување на нечистотија внатрешна жлебови, висока ефикасност. 5. Сила дури, долго зафат не се уморни, силикони и нерѓосувачки челик материјал.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект Од Типот : Ноктите Clipper Поставите Факултативна Color : #1 Black, #2 Црвен Материјал : Силикон + Нерѓосувачки Челик Ingrown Помине Clipper Големина : Прибл. 6.5 х 13.5 cm / 2.6 x 5.3 во Cuticle Тласкач Должина : Околу.12.5 cm / 4.9 во Пакет Листа : 1 x Ingrown Помине Clipper 1 x Cuticle Тласкач.

Декларирани спецификации

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Nail Clipper Set
Optional Color:
#1 Black, #2 Red 
Material:
Silicone + Stainless Steel 
Ingrown Nail Clipper Size:
Approx. 6.5 x 13.5cm / 2.6 x 5.3in
Cuticle Pusher Length:
Approx.12.5cm / 4.9in
Package List:
1 x Ingrown Nail Clipper  :
1 x Cuticle Pusher :

Комплементите на стоката