• Новак
Easyou Hu Кинески Четка за Calligraphy(Трчање Скрипта) и Sumi Цртање(Цвет, Peony) Jianhao(Коза Косата, се Меша со Малку Волкот) 3pcs/pack(Големина:Поголем+Медиум+Мал) jjtb

Easyou Hu Кинески Четка за Calligraphy(Трчање Скрипта) и Sumi Цртање(Цвет, Peony) Jianhao(Коза Косата, се Меша

DEN 671.76
Производот е достапен

Достапност

Професионален за calligraphy : работи скрипта, couplets, пракса; цвет paintingand, lanscape цртање.Jianhao : коза косата, се меша со малку волкот.Дијаметар*Коса должина : 1,Голема големина=1.5*6.2 cm(0.59"*2.44"). 2,Средни=1.3*5.5 cm(0.51"*2.17"). 3,Мала големина=1.15*5cm(0.45"*1.17").Hu четка.Anthentic четка мелница понуда за некои познати calligraphy academes.Професионален за calligraphy : работи скрипта, couplets, пракса; цвет paintingand, lanscape цртање.Jianhao : коза косата, се меша со малку волкот.Дијаметар*Коса должина : 1,Голема големина=1.5*6.2 cm(0.59"*2.44"). 2,Средни=1.3*5.5 cm(0.51"*2.17"). 3,Мала големина=1.15*5cm(0.45"*1.17").Hu четка.Anthentic четка мелница понуда за некои познати calligraphy academes.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката