• Новак
PWM Моторни Брзина Контролер, Низок Напон DC 1.8 V до 15V 2A Мини DC Мотор Брзина Регулаторот Електричен Мотор Контрола Модул

PWM Моторни Брзина Контролер, Низок Напон DC 1.8 V до 15V 2A Мини DC Мотор Брзина Регулаторот Електричен Мотор

DEN 191.76
Производот е достапен

Достапност

[Стабилен и Сигурен] : на брзината На моторот контролер има во текот тековната заштита, се поврзуваат автоматски по ладење. [Работни Перформанси] : Влезен Напон : DC 1.8 V-15 V; Тековните : помалку од 2; Potentiometer нема вклучите функцијата. [DC Мотор Брзина Контролер ] : На potentiometer knob промени гувернерот излез должност циклус за промена на брзината на моторот. [Прилагодување] : На моторот може да биде позитивен или негативен.Кога се работи насока не е во согласност со очекувањата, насока може да се менува со жица прилагодување секвенца. [100% Задоволство] : Ако имате било какви прашања во врска со оваа точка, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе ви помогнат во рок од 24 часа.Спецификации : Влезен Напон : DC 1.8 V-15 VCurrent : Помалку од 2 ASize : 32 x 32 x 14 mm - во Текот тековната заштита.- Поврзете автоматски по ладење.Пакетот вклучува : 1 x Брзина Контролер Note1. Potentiometer нема вклучите функцијата.2. Поврзете се со DC моќност.Никогаш не поврзувајте на 220 V AC напојување.3. Ве молиме овозможи 1-3 mm грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.4. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката